avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 682 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... Expira carnetul de conducere. Vreau sa aman, sa-l ...
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

Expira carnetul de conducere. Vreau sa aman, sa-l preschimb dupa 2 ...

Expira carnet de conducere;Vreau sa aman, sa preschimb dupa 2 ani deoarece nu conduc. Voi da din nou examen oare?
Nu conduc autovehicule si as vrea sa aman preschimbarea carnetului de conducere intrucat acesta expira in octombrie 21.

As vrea sa stiu daca aman de exemplu un an sau mai multi, trebuie sa dau din nou examen pentru carnetul de conducere?

Mi-e cam frica la vizita medicala sa nu iau coronavirus.
Pe forumuri m-am uitat si mai multe persoane spuneau ca nu trebuie sa dai examen si eu nu am de gand sa conduc in viitorul apropiat.

Va multumesc anticipat.
Cel mai recent răspuns: gi-jane2 , moderator 07:04, 23 Septembrie 2021
nu veti da examen.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Carnet de conducere bla bla bla bla sotul meu si-a pierdut carnetul de conducere. stie cumva cineva cam cati bani o sa ne ia reinnoirea lui?#-o (vezi toată discuția)
Redobandire permis auto MariusIonelS MariusIonelS Buna ziua In octombrie 2013 am primit o condamnare de 1 an cu suspendare pentru alcool la volan. Politia mi-a anulat permisul pt un an( asta ar insemna pana ... (vezi toată discuția)
Schimbare carnet sofer in alta localitate decat cea de domiciliu vladzebu vladzebu Buna ziua , eu am domiciliul pe Bistrita dar locuiesc in Bucuresti . Pot sa fac schimbarea carnetului de sofer in Bucuresti .Carnetul meu este expirat . ... (vezi toată discuția)