Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... Expira carnetul de conducere. Vreau sa aman, sa-l ...
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

Expira carnetul de conducere. Vreau sa aman, sa-l preschimb dupa 2 ...

Expira carnet de conducere;Vreau sa aman, sa preschimb dupa 2 ani deoarece nu conduc. Voi da din nou examen oare?
Nu conduc autovehicule si as vrea sa aman preschimbarea carnetului de conducere intrucat acesta expira in octombrie 21.

As vrea sa stiu daca aman de exemplu un an sau mai multi, trebuie sa dau din nou examen pentru carnetul de conducere?

Mi-e cam frica la vizita medicala sa nu iau coronavirus.
Pe forumuri m-am uitat si mai multe persoane spuneau ca nu trebuie sa dai examen si eu nu am de gand sa conduc in viitorul apropiat.

Va multumesc anticipat.
nu veti da examen.