Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general Cum isi poate retrage partea de garantie care ii ...
Discuție deschisă în Contabilitate în general

Cum isi poate retrage partea de garantie care ii apartine?

Buna ziua, daca un srl contituit cu 3 asociati in parti egale, are un contract de mandat cu alta firma, pt care s-a constituit o garantie bancara depusa la banca, iar unul din cei 3 asociati se retrage din firma, va ceda partile sociale detinute celorlati 2, iar contractul de mandat nu se reziliaza, va functiona in continura, cum isi poate partea de garantie, care ii apartine? MS!
george-neagu, moderator
~ Conținut șters la cerere ~
ok, dar trebuie imediat cum pleaca sau cand se va recupera intreaga garanti, ii va reveni si lui parta cuvenita?
cum este corect si legal?

kostas_rx a scris:

ok, dar trebuie imediat cum pleaca sau cand se va recupera intreaga garanti, ii va reveni si lui parta cuvenita?

~ Conținut șters la cerere ~