avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 704 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general Cum isi poate retrage partea de garantie care ii ...
Discuție deschisă în Contabilitate în general

Cum isi poate retrage partea de garantie care ii apartine?

Buna ziua, daca un srl contituit cu 3 asociati in parti egale, are un contract de mandat cu alta firma, pt care s-a constituit o garantie bancara depusa la banca, iar unul din cei 3 asociati se retrage din firma, va ceda partile sociale detinute celorlati 2, iar contractul de mandat nu se reziliaza, va functiona in continura, cum isi poate partea de garantie, care ii apartine? MS!
Ultima modificare: Joi, 23 Septembrie 2021
george-neagu, moderator
Cel mai recent răspuns: kostas_rx , utilizator 14:43, 23 Septembrie 2021
~ Conținut șters la cerere ~
ok, dar trebuie imediat cum pleaca sau cand se va recupera intreaga garanti, ii va reveni si lui parta cuvenita?
cum este corect si legal?

kostas_rx a scris:

ok, dar trebuie imediat cum pleaca sau cand se va recupera intreaga garanti, ii va reveni si lui parta cuvenita?

~ Conținut șters la cerere ~

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Ce este de facut? lucicm lucicm In urma cu ceva timp am intrat intr-un SRL cu 50% ca asociat intr o firma care avea activitate si urma sa prelungeasca contr de inchiriere pentru continuarea ... (vezi toată discuția)
Iesire din asociere Daniel_1970 Daniel_1970 Buna ziua, In urma cu ceva timp am infiintat o asociatie a grescatorilor de animale impreuna cu alte doua persoane. Pentru acest lucru am contribuit in mod ... (vezi toată discuția)
Retragere asociat angel07 angel07 Buna, va rog sa-mi dati cateva sugestii cu privire la urmatoare problema: exista un SRL cu 2 asociati,dintre care unul doreste sa se retraga.Se face hotararea ... (vezi toată discuția)