Forum Discuţii juridice Protecţia consumatorului, ... Reziliere contract servicii
Discuție deschisă în Protecţia consumatorului, garanţii şi probleme asociate produselor şi serviciilor

Reziliere contract servicii

Am un contract cu un furnizor de servicii in care este stipulat faptul nu pot sa reziliez contractul inainte de scadenta. Verbal a transmis ca trebuie sa platim abonamentul pentru fiecare luna pana la sfarsitul contractului.
Cum am putea sa reziliem acest contract?
nu exista alte clauze de reziliere? de exemplu atunci cand serviciul nu e de calitate (se intrerupe, dureaza pana se reia, provoaca daune, etc)? pentru serviciul acesta sunteti un client captiv (e singurul furnizor care va asigura serviciul)?
Nu este singurul furnizor care ar putea sa presteze acest serviciu. .Clauze de reziliere doar pentru neefectuarea serviciului, sau neefectuarea la timp a serviciului.
Andrei Mihail, utilizator