avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1105 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... 1. O societate română ce documente trebuie sa ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

1. O societate română ce documente trebuie sa realizeze ca ...

1. O societate română ce documente trebuie sa realizeze ca să poată lucra cu angajații ei în afara țării.
2. Ce documente îmi sunt necesare pentru preluare de lucrări în afara țării
Multumesc
Cel mai recent răspuns: encornel , utilizator 09:35, 27 Septembrie 2021
1. Mai intai, trebuie sa existe incheiat un contract de prestari de servicii prin care societatea din Romania se angajazeaza sa presteze servicii conform cu obiectul sau de activitate si beneficiarul prestarii de servicii din statul membru al UE, al SEE sau de pe teritoriul CE ori non UE.

2. Obligatii si documente necesare privind delegarea/detasarea in strainatate a angajatilor
[ link extern ]
Mulțumesc

Cornel Vasile a scris:

1. Mai intai, trebuie sa existe incheiat un contract de prestari de servicii prin care societatea din Romania se angajazeaza sa presteze servicii conform cu obiectul sau de activitate si beneficiarul prestarii de servicii din statul membru al UE, al SEE sau de pe teritoriul CE ori non UE.

2. Obligatii si documente necesare privind delegarea/detasarea in strainatate a angajatilor
[ link extern ]

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Societate straina angajeaza romani si presteaza servicii pentru o societate din romania? este legal? madalinalina madalinalina Am si eu o intrebare. O societate straina, fara sediu sau sucursala in Romania, poate sa angajeze cetateni romani? Acestia vor presta lucrari de productie ... (vezi toată discuția)
Personal trimis in spania RamonaSal RamonaSal Buna seara. Am tot citit despre delegarea sau detasarea personalului in tarile UE. Nu am gasit nici un raspuns concret pentru situatia societatii ... (vezi toată discuția)
Firma nou infiintata care doreste sa presteze servicii de constructii pe teritoriul republicii italiene. cristinarosu01 cristinarosu01 Buna ziua. As dori si eu cateva informatii, o firma nou infiintata cu 2asociati doreste sa incheie un contract cu mai multe firme din italia. Acum problema se ... (vezi toată discuția)