Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... 1. O societate română ce documente trebuie sa ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

1. O societate română ce documente trebuie sa realizeze ca ...

1. O societate română ce documente trebuie sa realizeze ca să poată lucra cu angajații ei în afara țării.
2. Ce documente îmi sunt necesare pentru preluare de lucrări în afara țării
Multumesc
1. Mai intai, trebuie sa existe incheiat un contract de prestari de servicii prin care societatea din Romania se angajazeaza sa presteze servicii conform cu obiectul sau de activitate si beneficiarul prestarii de servicii din statul membru al UE, al SEE sau de pe teritoriul CE ori non UE.

2. Obligatii si documente necesare privind delegarea/detasarea in strainatate a angajatilor
[ link extern ]
Mulțumesc

Cornel Vasile a scris:

1. Mai intai, trebuie sa existe incheiat un contract de prestari de servicii prin care societatea din Romania se angajazeaza sa presteze servicii conform cu obiectul sau de activitate si beneficiarul prestarii de servicii din statul membru al UE, al SEE sau de pe teritoriul CE ori non UE.

2. Obligatii si documente necesare privind delegarea/detasarea in strainatate a angajatilor
[ link extern ]