avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 625 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Executare silită Buna ziua din nou. Mai am si eu o intrebare la care ...
Discuție deschisă în Executare silită

Buna ziua din nou. Mai am si eu o intrebare la care sper sa primesc ...

Buna ziua din nou. Mai am si eu o intrebare la care sper sa primesc un raspuns. In judecarea unui dosar penal se tine cont si de dosarele civile ( e vorba de niste popriri) pentru neplata unor datorii la banca. Va multumeac anticipat pentru raspuns !
Cel mai recent răspuns: trandafir2 , moderator 17:42, 27 Octombrie 2021
1 din 1 utilizatori consideră
acest răspuns util
In dosarul penal se tine cont de probe si de probatiune,
daca dosarele civile se incadreaza la randul de mai sus, atunci se tine.
Ati putea delatia putin va rog ? Nu sunt obisnuit cu termenii juridici..va multumesc !

trandafir2 a scris:

In dosarul penal se tine cont de probe si de probatiune,
daca dosarele civile se incadreaza la randul de mai sus, atunci se tine.

Trebuie sa detaliati dvs ce problema aveti. Noi nu putem sa detaliem un raspuns la chestiuni foarte generale.
Cu alte cuvinte, intrebarea dvs: „ In judecarea unui dosar penal se tine cont si de dosarele civile ( e vorba de niste popriri) pentru neplata unor datorii la banca. ”,, este nefericit formulata.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Poprire banca si angajator aurelian_pena aurelian_pena buna ziua. situatia este urmatoarea. am la Piraeus bank un credit neachitat, cu ordin judecatoresc de poprire. luna trecuta mi-a venit de la taxe si impozite ... (vezi toată discuția)
Executarea unui cont al unei terte persoane in vederea recuperarii pensiei de intretinere minor desirelia75 desirelia75 cum se poate actiona in instanta in urmatoarea situatie: -fostul sot obligat la plata pensiei de intretinere minor in cuantum de 25%din venitul net lunar isi ... (vezi toată discuția)
Poprire cont pentru datorii pisicaneagra77 pisicaneagra77 Buna ziua, ma confrunt cu urmatoarea situatie: din 2004 pina in 2007 am lucrat ca PFA. in 2010, mi s-au calculat datorii catre CAS pentru contributii ... (vezi toată discuția)