Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... repartitoare ...
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

repartitoare daca blocul are gigacalorimetru si toate apartamentele sunt egale ...

daca blocul are gigacalorimetru si toate apartamentele sunt egale si mai mult de 75% din locatari nu sunt de acord si am platit caldura mai putin decat cel cu repartitoare ce trebuie sa facem ?
Cu ce nu sunt de acord 75% dintre locatari?
Instalarea de repartitoare de cost reprezinta o obligatie legala,neconditionata de dorinta proprietarilor
www.avocatnet.ro/articol_427...
Pentru ca repartitoarele sa fie eficiente este nevoie ca 80% dintre apartamente sa le monteze. Intro scara cu 19 apartamente nu se pot monta doar 2 repartitoare! E o problema de fizica!...
Repartitoarele nu sunt contoare de caldura!
Dr.Virgil Dan Amza, Evaluator