Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... Buna ziua, in calitate de chirias al unui bloc pot ...
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

Buna ziua, in calitate de chirias al unui bloc pot solicita administratorului ...

Buna ziua,

in calitate de chirias al unui bloc pot solicita administratorului sa dea drumul la caldura in bloc? Temperatura pe timpul noptii este sub 10 grade, au fost mai mult de 3 nopti consecutiv. Multumesc.
Puteti solicita presedintelui.
Asta daca s-a dat drumul la caldura in zona.
Trei zile consecutiv sub 10 grade pe timpul zilei,nu pe timp de noapte!E o diferență mare.
Da. De ieri în București au început probele la cald.
Reprezentantul legal al asociatiei de proprietari este presedintele de asociatie care detine autoritate si competenta decizionala
Administratorul de imobil este angajatul asociatiei de proprietari cu limita de competenta executionala
Daca furnizorul de servicii a demarat furnizarea utilitatilor in sistem centralizat,presedintele de asociatie de proprietari poate adigura furnizarea agentului termic conditionat de hotararea majoritatii locatarilor