Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Beneficii angajat cu copil
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Beneficii angajat cu copil

Buna ziua!

La locul de munca am primit de completat formularul  "declaratie individuala privind datele personale ale persoanelor incadrate cu contract de munca", unde la punctul 4 se specifica "deducere personala suplimentara" pentru copii minori. Am atasat formularului si copie a certificatului de nastere al copilului. Cei de la contabilitate sustin ca procedura este doar pentru actualizarea datelor angajatului. Este adevarat sau se obtin anumite beneficii?
Lorena87, utilizator
Buna ziua,
Gasiti info. in link-ul de mai jos
www.avocatnet.ro/articol_502...
Multumesc