Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... Ședințele Cex se convoaca pe baza de tabel ...
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

Ședințele Cex se convoaca pe baza de tabel co;nvocator... cu ...

Ședințele Cex se convoaca pe baza de tabel co;nvocator... cu cel puțin 5 zile înainte de data stabilita pt. ședința Unde se afișează cum se formulează? L196/2018 art. 55 (3)
Legat de art. 55 (3) din Legea 196/2018 as dori sa aflu cum se procedează practic pentru convocarea pe baza de tabel convocator a ședințelor comitetului exrcutiv al asociației de proptietari. Ceilalți proprietarii au cunoștință despre ora.,data și locul unde se tine ședința sau este secret? Este acest tabel convocator un act al asociației care trebuie înregistrat?
Tabelul convocator se poate semna individual de fiecare membru al comitetului sau poate fi facuta dovada convocarii prin convocator comunicat prin corespondenta cu confirmare de primire
Nu se inregistreaza tabelul convocator
Se consemneaza subiectele discutate de catre partici[anti in registrul de procese verbale sedinte comitet executiv
Convocatorul se poate afisa la loc vizibil la avizierul scarii/imobilului
Sedintele comitetului executiv nu au regim special nu sunt secrete,pot participa la sedinte inclusiv simpli ,membrii proprietri