Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... La biroul rutier al unei poliții municipale,s-a ...
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

La biroul rutier al unei poliții municipale,s-a făcut o plîngere ...

La biroul rutier al unei poliții municipale,s-a făcut o plîngere mincinoasă împotriva mea.Cum pot să mă îndrept împotriva acelei persoane care a făcut această plîngere?
Cine a constatat ca e minicinoasa?
Raportul Poliției rutiere,care a constatat că nu mașina subsemnatului a lovit mașina reclamantului.Reclamatia nu s-a bazat pe o probă concretă,ci pe o presupunere a reclamantului.
O presupunere mincinoasă ?
Reiterez: Cînd o persoană te acuză în scris în fața unei autorități că ai săvârșit o faptă,care ulterior se constată că n-ai avut nici o legătură cu acea faptă,prin ce acțiune te poți îndrepta împotriva ei?