Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale Infiintare SRL aducere forma munca din Asia.
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

Infiintare SRL aducere forma munca din Asia.

Buna ziua,

Am rugamintea daca imi puteti enumera pasii necesari pentru infiintarea unei firme de recrutare forma de munca extracomunitara (din Asia) in special ce conditii trebuiesc indeplinite ulterior, ITM, avize speciale, etc.
Poate va ajuta info de mai jos
[ link extern ]
Buna ziua
Activitatea dvs nu se incadreaza la cea de "agent de munca temporara".
Codul CAEN corespunzator este 7810.
Nu trebuie sa va inregistrati la ITM intrucat daca plasati personalul doar in Romania nu vi se aplica Legea 156/2000.
Va trebui sa va inregistrati la AJOFM daca veti desfasura si o activitate de recrutare si plasare de forta de munca, pe teritoriul Romaniei, cu cetateni romani. In acest caz va trebui sa dispuneti de o baza materiala corespunzatoare activitatii (birou, tehnica de calcul, software, etc), sa aveti incadrat cel putin 1/4 din personal cu studii superioare si experienta de minim 3 ani in domeniul de activitate.
Multumesc mult pentru raspuns! O zi faina !