Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... pot sa transport o persoana cu certificat de handicap ...
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

pot sa transport o persoana cu certificat de handicap si riveran ...

pot sa transport o persoana cu certificat de handicap si riveran pe o strada cu acces interzis?
Eu zic ca da, daca persoana locuieste pe acea strada si accesul este permis doar riveranilor.
Se poate sa fiti mai explicit adica sa precizati si cadrul legal?
Cred ca cel mai bine ar fi sa intrebati la Politia notionala/locala.
Eu v-am raspuns logic... gandindu-ma ce fac daca vreau sa schimb tabla de pe casa, o car de la capatul drumului ca nu poate intra duba cu ea pe strada?!?