avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 565 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... pot sa transport o persoana cu certificat de handicap ...
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

pot sa transport o persoana cu certificat de handicap si riveran ...

pot sa transport o persoana cu certificat de handicap si riveran pe o strada cu acces interzis?
Cel mai recent răspuns: Ionut.ion , utilizator 14:34, 13 Octombrie 2021
Eu zic ca da, daca persoana locuieste pe acea strada si accesul este permis doar riveranilor.
Se poate sa fiti mai explicit adica sa precizati si cadrul legal?
Cred ca cel mai bine ar fi sa intrebati la Politia notionala/locala.
Eu v-am raspuns logic... gandindu-ma ce fac daca vreau sa schimb tabla de pe casa, o car de la capatul drumului ca nu poate intra duba cu ea pe strada?!?

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Anulare proces verbal amenda gasalex gasalex Buna seara, lucrez la un service de electrocasnice la care facem reparatii si la domiciliul clientului, fiind si sofer am facut \\"greseala\\" sa intru pe o ... (vezi toată discuția)
Acces interzis cu excepția riveranilor monik1 monik1 Bună ziua, Azi dimineață a apărut pe strada unde lucrez (la o școală) semnul cu acces interzis cu excepția riveranilor. Fiindcă a fost montat abia ... (vezi toată discuția)
Interzis cu exceptia riveranilor Sebastian 19 7 9 Sebastian 19 7 9 Va rog un raspuns Cum este defint un drum marcat cu indicatorul acces interzis cu exceptia riveranilor Drum public sau privat (vezi toată discuția)