avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 419 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Cand achit taxa timbru daca nu apare termen pe citatie?
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

Cand achit taxa timbru daca nu apare termen pe citatie?

Salutare,
Lamuriti-ma va rog cand trebuie sa achit taxa de timbru daca pe citatia primita acasa nu apare vreun termen?
Mai sunt conditionat de cele 10 zile "clasice", sau pot sa o achit cu cateva zile inainte de prima infatisare?
Ultima modificare: Miercuri, 13 Octombrie 2021
Mihai Berechet, utilizator
Cel mai recent răspuns: Mihai Berechet , utilizator 17:22, 14 Octombrie 2021
Toti consultatii au datele de contact în profil,apăsând pe butonul contacteaza puteti lua legatura.(nr tel,mail ).
Ultima modificare: Miercuri, 13 Octombrie 2021
CABINET AVOCAT NICULESCU IONUT, Avocat
In regula, am reusit sa vad datele de contact si v-am trimis mail, Multumesc!

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Ce înseamnã anularea cererii de chemare în judecatã ca netimbratã? TANASENASTASA TANASENASTASA buna seara.am avut un termen la un proces si ca solutie e-anulat-.ce inseamna mai exact?pt ca scrie ca,,admite exceptia netimbrarii,anuleaza cererea ca ... (vezi toată discuția)
Taxa de timbru? robertsega32 robertsega32 care e taxa de timbru pentru un proces al carui obiect are o valoare de 220.000 lei noi? multumesc (vezi toată discuția)
Taxa de timbru si evaluare ContSters337354 ContSters337354 am depus o cerere am evaluat si am timbrat la valoarea obiectului acererii dupa aprecierea mea 1. nu inteleg cum se poate anula o cerere in procedura de ... (vezi toată discuția)