avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 563 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale Pot sa am si o intreprindere individuala?
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

Pot sa am si o intreprindere individuala?

Buna seara

Am un SRL SI UN IF POT SA AM SI INTREPRINDERE INDIVIDUALA AVAND IN VEDERE CA TOT EU SUNT ADMINISTRATOR
AM PRIMIT RĂSPUNS DE ONRC că nefiind respectate prev. art. 72 alin. 2 lit. f din OMJ 2594/C/2008 ce vrea să spună
Asi dori sa am inca un II
Ultima modificare: Joi, 14 Octombrie 2021
george-neagu, moderator

Alte discuții în legătură

Amanare infiintare srl CristianEne123 CristianEne123 Buna ziua tuturor! Imi doresc sa infiintez un SRL, am depus toate actele si raspunsul primit pe site-ul ONRC este \"nu se respecta prev art 28,29,30 din OMJ ... (vezi toată discuția)
Dovada rezervare societate - srl udrea.constantin udrea.constantin Buna ziua, va rog. am făcut o rezervare de denumire SRL online (rezervarea are semnătura electronica). in urma aceste dovezi am întocmit toate actele ... (vezi toată discuția)
Nou asociat srl prin majorare capital - este aport numerar? eugen82 eugen82 un srl cu asociat unic are administrator o alta persoana care va intra ca asociat prin majorare de capital administratorul a contribuit deja la cheltuieli ... (vezi toată discuția)