Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale srl dizolvare
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

srl dizolvare

- este mentionata la Reg Com si inregistrata hotararea adunarii generale privind dizolvarea firmei inregistrata la Reg Com in 07.08.2009 s-a facut mentiunea asta ce este de facut varianta simpla si putin costisitoare pina la inchiderea definitiva a firmei.
- nu sunt active, relatii comerciale, nimic, s-a infintat nu a functionat si cind a venit impozitul ala a lui Boc s-a decis dizolvarea.

inchiderea definitiva ..va referiti aici la radiereaq ei din reg. com. ? sau doar inactivitatea ei ?m-ati bagat in ceata caci l-ati citat si pe Boc, daca s-a decis dizolvarea, atunci care ar fi urmatoarea dvs dilema/intrebare?
Cu respect,
Bag de seama ca la practica stati rau:
s-a inregistrat la Reg Com doar hotararea adunarii generale privind dizolvarea firmei atit., deci dupa dumneavoastra firma este dizolvata, lichidata si radiata.
N-am citat din Boc cititi cu atentie si daca voiam inactivitate nu hotaram dizolvare.
Cred ca a-ti citat si din Boc si din Geoana.
Cu respect si mai multa atentie.