Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... Salut eu de curând am luat permisul asa ca nu sunt ...
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

Salut eu de curând am luat permisul asa ca nu sunt foarte bine ...

Salut eu de curând am luat permisul asa ca nu sunt foarte bine dezvoltat în ceea ce privește informațiile legate de accidente, am dat cu spatele pentru a ieși dintr-o parcare pe banda care ducea la strada în Timp ce dădeam cu spatele un tip cu un BMW deșii spațiu de trecere nu mai era foarte mult a intrat în spatele meu și mia sters bara mașinii cu totul acesta fiind zgâriat, avariat și în bara din fata a acestuia pana pe la jumătatea mașinii știți cumva a cui este vina eu eram deja trecut cu cele doua roti pe banda lui iar la asigurare când am dat cu spatele el nu era în spatele meu ceea ce ma pune pe gânduri pentru ca el înseamnă că a mers destul de repede iar zona aceea era limitata
Daca nu va intelegeti amiabil depuneti plangere la politie si decid acestia...
Deci nu e nimic sigur?
Nu am permis dar, din ce stiu... trebuie sa te asiguri cand iesi din parcare, mai ales cu spatele, apelezi si la un amic daca este nevoie si apoi executi manevra...
Acum, ca te ai asigurat, nu era nimeni dar a aparut acel BMW, poate cu viteza mare...
Asteapta si alte pareri...