Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Ce inseamna specialitatea studiilor? Pentru un post se ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Ce inseamna specialitatea studiilor? Pentru un post se cer studii ...

Ce inseamna specialitatea studiilor? Pentru un post se cer studii superioare de contabilitate si 2 ani vechime in specialitatea studiilor Eu am studii superioare de contabilitate si am lucrat ca si contabil ( nu ca economist) 6 ani . Ma incadrez la aceasta conditie de 2 ani in specialitatea studiilor?
Vechimea în specialitatea studiilor este perioada în care persoana în cauza a prestat activitate în specialitate studiilor absolvite.

In speta, raspunsul este negativ.