Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Buna ziua, va rog sa mi spuneti daca anii de vechime ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Buna ziua, va rog sa mi spuneti daca anii de vechime cu functia ...

Buna ziua,
va rog sa mi spuneti daca anii de vechime cu functia Responsabil de functiune (cu studii superioare) se poate lua in considerare ca si vechime necesara la un concurs (buget) pt post de economist .
In perioada cu functia Responsabil de functiune am avut atributii de receptie marfa scriptic,sef departament,gestiune,calcul salarii
Multumesc anticipat,
Se iau , in considerare.
Va multumesc pentru raspuns.
Am inca o nelamurire :am cerut o adeverinta la fostul angajator in care sa mentioneze ca am avut atributii de economist in acea perioada,eu avand atributiile mentionate mai sus.Am primit raspuns negativ.
Este in regula sa nu mi elibereze acea adeverinta?
In fisa postului , nu aveati asa ceva mentionat?
fisa postului era cea de responsabil salarizare,respectiv sef receptie,sef departament, uzuale
Studiile necesare sunt mentionate in fisa postului?