avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 821 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... Buna seara! Va rog mult sa ma ajutati si pe mine cu ...
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

Buna seara! Va rog mult sa ma ajutati si pe mine cu urmatoarele ...

Buna seara! Va rog mult sa ma ajutati si pe mine cu urmatoarele informatii:
- in cazul unui accident rutier soldate cu decesul unui pasager din cauza soferului aflat in stare de ebrietate, care sunt pedepsele pe care acesta le-ar putea primi? Exista vreo situatie in care ar putea scapa fara inchisoare?
Multumesc!
Individualizarea pedepsei se face in functie de circumstantele reale si personale. Trebuie analizata exact situatia de fapt, imprejurarile in care a savarsit fapta etc

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Am condus fara a poseda permis si fiind sub influenta alcoolului pampam00 pampam00 buna am si eu o intrebare. am condus fara a poseda permis de conducere, sub influenta alcoolului am intrat intr-un copac, avand o alcoolemie de 1.27mg in ... (vezi toată discuția)
Condus in stare de ebrietate! Oprea Valentin ionut Oprea Valentin ionut Buna ziua! in ziua de 31.07.2018 am condus o masina in stare de ebrietate si am atins o masina parcata! A venit un echipaj de politie si am avut o alcolemie de ... (vezi toată discuția)