Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Bună ziua,revin cu o întrebare referitoare la sora ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Bună ziua,revin cu o întrebare referitoare la sora mea care ...

Bună ziua,revin cu o întrebare referitoare la sora mea care a decedat în august '21. Sora mea a fost bolnava de cancer mamar ,știu ca primea o pensie de handicap de la stat,și întreb dacă mama mea poate sa primească o pensie de urmaș? Sora mea era căsătorită cu un arab ,arabul a deschis succesiune pe o mașină și un cont bancar.Daca Sora mea a fost salariata la firma administrata de soțul ei ,arabul mama mea ,ar avea dreptul la o eventuala pensie de urmaș?sau un procentaj anume? Mentionez ca Sora mea nu a avut copii cu arabul
~ Conținut șters la cerere ~
Încă nu a început dezbaterea succesiunii.Va mulțumesc ptr răspunsuri