Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Bună ziua, daca am încheiat un contract de munca si ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Bună ziua, daca am încheiat un contract de munca si nu l-am ...

Bună ziua, daca am încheiat un contract de munca si nu l-am transmis la revisal tot in aceiasi zi ce sancțiuni contravenționale primesc,am avut control itm,eu am chemat muncitor in aceiași zi cand am transmis, dar contract e cu o zi inainte încheiat! Multumesc
Si ce pot face daca primesc amenda unde pot face contestații,sau cum as putea pune problema ca sunt chemat la itm la inspectoratul care a constatat!
larisaflory, utilizator
Nu va sanctioneaza decat dupa efectuarea controlului ... adica, dupa prezentarea dvs cu actele solicitate.
Daca nu ma prezint stiu ca voi fii sancționat de neprezentarea si cealalta contravenție cea constatată de el cum ramane,voi lua 2 sancțiuni?
larisaflory, utilizator
Se va aplica o singura sanctiune ... cea pentru netransmitere in termen.