Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... Buna ziua. Locuiesc într-un \"bloc de nefamilisti\", ...
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

Buna ziua. Locuiesc într-un "bloc de nefamilisti", dețin o ...

Buna ziua. Locuiesc într-un "bloc de nefamilisti", dețin o camera de cămin în capătul coridorului, si cu multi ani in urma tatăl meu a construit o bucătărie zidind 1 m din coridor ca sa faca camera. In urma unui incendiu de pe palier, pompierii sau cei de la isu au pus vecinii sa semneze cum ca sa imi darame peretele ca sa fie "aerisire". Cum nu imi doresc sa pierd bucătăria, se poate face ceva? Au voie să darame dacă nu imi dau acordul? Se ia după majoritate sau trebuie să die unilateral semnăturile?
Pretentia de dezafectare modificare este temeinica si legala,atat timp cat modificarea nu este autorizata,ocupa fara drept partea com,una de imobil de locuit in comun
In speta nu este necesar acordul locatarilor pentru dezafectare modificare neautorizata si readucerea spatiului la forma anterioara interventiei