Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Buna ziua, as vrea sa stiu cum pot rezolva o situatie: ...
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Buna ziua, as vrea sa stiu cum pot rezolva o situatie: sunt divortata,am ...

Buna ziua,as vrea sa stiu cum pot rezolva o situatie:sunt divortata,am o fetita de 14 ani,este pe numele tatalui.Fetita vrea sa mearga in excursie cu scoala in Budapesta.Tatal este in Germania si zice ca nu poate sa-i trimita acord pt.iesire din tara decat in decembrie,ca atunci are programare.In tara nu vine ca nu poate...Excursia e in 26 noiembrie.Mai exista alte variante?Va multumesc!
Contactați un av din zona dvs pt a vedea dacă va încadrați ca timp pt o acțiune în instanța de suplinire a acordului tatalui.Ar trebui ca tatăl să spună ca nu e de acord,să îl notificări în prealabil,e greu de spus daca se rezolva pana la data plecării.
Va multumesc frumos!