Forum Discuţii juridice Protecţia consumatorului, ... Buna ziua. Pentru service-urile auto exista un timp ...
Discuție deschisă în Protecţia consumatorului, garanţii şi probleme asociate produselor şi serviciilor

Buna ziua. Pentru service-urile auto exista un timp obligatoriu ...

Buna ziua. Pentru service-urile auto exista un timp obligatoriu in care sa-ti rezolve problema pe garantie? Am dus masina in service "au reparat-o", am platit, iar cand am luat-o se comporta la fel ca atunci cand am adus-o. Le-am spus sa o rezolve pe garantie, iar acum de o luna ma rog de ei, spun ca nu au locuri disponibile.
Stiu ca pentru alte produse sunt obligati sa rezolve problema in 15 zile altfel se inlocuieste prosusul. Cum sta treaba in cazul service-urilor auto ? Vreau sa ii reclam la ANPC dar vreau sa stiu in baza carei legi. Multumesc
~ Conținut șters la cerere ~