Forum Discuţii juridice Recuperări de creanţe, datorii, ... Pentru un credit de prima casa dacă am 3 luni vechime ...
Discuție deschisă în Recuperări de creanţe, datorii, Probleme cu băncile

Pentru un credit de prima casa dacă am 3 luni vechime la locul ...

Pentru un credit de prima casa dacă am 3 luni vechime la locul de munca și îmi prelungește contractu de munca cu încă 3 luni și nu pe nedeterminat pot sa fac un credit pentru prima casa??
Sau trebuie obligatoriu sa am contract pe perioada nedeterminata??
Iar dacă soția nu lucrează ca să poată fi băgata ca codebitor pot obține doar eu credit pentru prima casa??
MULTUMESC!
Fiecare banca are politica ei de creditare. Creditele, in general,nu pot sa depaseasca 35% din salariul dvs net. Cu doar3 luni vechime si contract pe perioada determinata nu cred ca va acorda nici macar un credit de nevoi personale. Cel mai bine mergeti la cateva banci si intrebati.
nu va da nicio bana credit in asemenea conditii.