avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 899 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Daca sunt in preaviz,dat de mine ca si angajat pot sa ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Daca sunt in preaviz,dat de mine ca si angajat pot sa imi iau ...

Daca sunt in preaviz,dat de mine ca si angajat pot sa imi iau o parte din concediul de odihna in aceasta perioada?
Cel mai recent răspuns: Florin Cioca , Consilier juridic 19:28, 21 Octombrie 2021
Puteti beneficia de concediul de odihna in perioada de preaviz.

Pe durata preavizului contractul individual de munca continua sa isi produca toate efectele.
Buna seara
Pe durata preavizului puteti beneficia de zilele de CO ramase neefectuate.
Mai multe gasiti aici [ link extern ] /
[ link extern ] /

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Preavizul si concediul de odihna livio27 livio27 Buna seara. Am si eu nevoie de un mic ajutor. Am cautat si nu gasesc ceva concret cu privire la legatura dintre concediul de odihna si preaviz. De exemplu ... (vezi toată discuția)
Concediu de odihna in preaviz emine emine Buna ziua, Lucrez la o firma ca operator prelucrare date si vreau sa imi dau demisia Conform contractului actual trebuie sa stau in preaviz 15 zile ... (vezi toată discuția)
Co in preaviz puncea puncea fac 6 luni de la angajare in momentul expirarii preavizului pe care l-am primit.Pot beneficia de concediul de odihna in perioada de preaviz? cate zile imi ... (vezi toată discuția)