Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... cod COR pentru Receptioner Service Auto
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

cod COR pentru Receptioner Service Auto

Buna ziua, Va rog frumos sa-mi spuneti sub ce cod COR voi incadra un Receptioner Service Auto? Multumesc frumos.
422202 receptioner
Nu e acest cod: Ocupaţia "recepţioner de hotel" a fost mutată de la codul "422202" la codul "349201" conform anexei la ORDINUL nr. 149 din 1 martie 2006; eu am nevoie de Receptioner Service Auto
4222 FUNCTIONARI LA SERVICIILE DE INFORMARE SI RECEPTIONERI
Functionarii la serviciile de informare si receptionerii furnizeaza informatii si realizeaza programari pentru spitale, cabinete medicale si dentare; realizeaza rezervari si inscrieri in contul clientilor pentru hotel, tin registrele de evidenta si prezinta note clientilor in momentul plecarii acestora; distribuie pliante, brosuri si formulare de informare a clientilor.
Ocupatii componente:

422201 impiegat informatii
422202 receptioner
422203 sef receptie hotel
422204 responsabil cazare
422205 concierge
422206 functionar informatii clienti**
422207 receptionist***

3492 TEHNICIENI IN ACTIVITATI OSPITALIERE SI ASIMILATI*****
aici se incadreaza receptioner hotel cu noul cod 349201