Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Acuzatii false agresiuni sexuale
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Acuzatii false agresiuni sexuale

Buna seara. Va rog un raspuns,un sfat pentru situatia de mai jos.
Sotia ma acuza fara logica de agresiuni sexuale asupra fetitei noastre de 2 ani si 5 luni. Din acest motiv a plecat de acasa,la parintii ei si urmeaza sa initieze si divortul. Intre timp am stabilit impreuna cu ea sa mearga la o evaluare psihiatrica/psihologica pentru a exclude o problema medicala. Intrebarea mea este daca o pot actiona in instanta pentru acuzae false si ce as putea obtine ,dat fiind faptul ca divortul este declansat de acest motiv fals iar efectul este indepartarea mea din cresterea si educatia fetitei (voi avea drept de vizita de 2 ori/cate 2 zile pe luna).
Multumesc.
Ovid_you, utilizator
Mergeti la avocat pentru o analiza atenta a cazului în întregul sau.
Este posibil.sa.fie necesar un proces asa cum ați gândit.
Daca nu acționați bine e posibil sa nu va mai vedeți copilul și dacă sunteți nevinovat.
Nu ati fi singurul care ați păți asa ceva.
De pilda, în Spania este o tendința la moda asa ceva.
CLAUDIU LASCOSCHI, Avocat
Multumeac pentru raspuns
~ Conținut șters la cerere ~