Forum Discuţii juridice [Coronavirus - Covid-19] ... Obigatia angajatilor( de la bar) de a se vaccina
Discuție deschisă în [Coronavirus - Covid-19] Răspunsuri la probleme juridice, fiscale și economice generate de criza actuală

Obigatia angajatilor( de la bar) de a se vaccina

Buna ziua.
Va rog sa ma ajutati cu un raspuns la urmatoarea situatie: In cadrul companiei mele am deschis un mic bar( vand doar cafea si produse ambalate( imbuteliate)). In oras au fost o serie de controale si am inteles ca angajatorul a fost santionat pe motiv ca angajatii de la bar sunt nevaccinati. Asadar, intrebarea mea este urmatoarea: exista vreo prevedere legala prin care sunt obligata sa angajea sau sa mentin la bar doar persoane vaccinate? Am tot cautat si eu nu gasesc o asemenea prevedere. Poate ma ajutati dumneavoastra. Va multumesc anticipat.
~ Conținut șters la cerere ~