Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... Bună ziua! Dacă o localitate este în carantină ...
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

Bună ziua! Dacă o localitate este în carantină poate fi tranzitată ...

Bună ziua! Dacă o localitate este în carantină poate fi tranzitată fără a coborî din mașină?
Mulțumesc anticipat!
Da, se permite tranzitarea localității carantinate de către persoanele care nu au domiciliul pe raza acesteia, fiind interzisă oprirea în localitate.