avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 196 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... Bună ziua! Dacă o localitate este în carantină ...
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

Bună ziua! Dacă o localitate este în carantină poate fi tranzitată ...

Bună ziua! Dacă o localitate este în carantină poate fi tranzitată fără a coborî din mașină?
Mulțumesc anticipat!
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 10:20, 23 Octombrie 2021
2 din 2 utilizatori consideră
acest răspuns util
Da, se permite tranzitarea localității carantinate de către persoanele care nu au domiciliul pe raza acesteia, fiind interzisă oprirea în localitate.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Buna ziua,am și eu o întrebare și va mulțumesc anticipat ... AdelaDumitras AdelaDumitras Buna ziua,am și eu o întrebare și va mulțumesc anticipat pentru răspuns.In data de 21.11.2020 la ora 23:30 soțul meu a plecat de acasa îndreptându-se ... (vezi toată discuția)
Oprire voluntara - plangere contraventionala alpine_clarion alpine_clarion buna ziua! Ieri, am oprit autovehiculul in dreptul semnului \"Oprirea Interzisa\" pentru a cobori un pasager. Mi-am continuat drumul, iar dupa 150 de metri ... (vezi toată discuția)
Plangere contraventionala rutiera mykedany mykedany Buna ziua, In data de 21 martie inaintea orei 1 circulam prin localitatea Movilita, jud. Ilfov, pe E85, cu viteza, pana in momentul in care o masina venind ... (vezi toată discuția)