Forum Discuţii juridice [Coronavirus - Covid-19] ... Buna ziua! Legat de interzicerea workshopurilor, ...
Discuție deschisă în [Coronavirus - Covid-19] Răspunsuri la probleme juridice, fiscale și economice generate de criza actuală

Buna ziua! Legat de interzicerea workshopurilor, cursurilor de ...

Buna ziua! Legat de interzicerea workshopurilor, cursurilor de instruire pt urmatoarele 30 de zile - exista vreo exceptie prin care se pot organiza doar cu vaccinati/ trecuti prin boala, sau se interzic indiferent de tipul de participanti? Multumesc.
Se propune interzicerea, pentru o perioadă de 30 zile, a organizării și desfășurării evenimentelor private (nunți, botezuri, mese festive etc.), cursurilor de instruire, workshop-urilor și conferințelor, precum și a concertelor și spectacolelor organizate în alte spații deschise sau închise cu excepția celor special destinate care aparțin instituțiilor de spectacole și/sau concerte.
Cornel Vasile, Consilier juridic