Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Buna ziua.Prezint urmatoarea situatie:o persoana intra ...
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Buna ziua.Prezint urmatoarea situatie:o persoana intra in concediu ...

Buna ziua.Prezint urmatoarea situatie:o persoana intra in concediu de maternitate apoi in CCC .Inainte de a implini copilul 2 ani ramane insarcinata.Ramane in concediu inca 2 ani dăr inainte ca al doilea copil sa implineasca 2 ani ramane iar insarcinata .Dupa ce vor trece cei 2 ani (daca nu mai ramane insarcinata bineinteles)se poate intoarce la lucru ?Multumesc .
Da, se poate intoarce la lucru.