avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 180 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Buna ziua.Prezint urmatoarea situatie:o persoana intra ...
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Buna ziua.Prezint urmatoarea situatie:o persoana intra in concediu ...

Buna ziua.Prezint urmatoarea situatie:o persoana intra in concediu de maternitate apoi in CCC .Inainte de a implini copilul 2 ani ramane insarcinata.Ramane in concediu inca 2 ani dăr inainte ca al doilea copil sa implineasca 2 ani ramane iar insarcinata .Dupa ce vor trece cei 2 ani (daca nu mai ramane insarcinata bineinteles)se poate intoarce la lucru ?Multumesc .
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 17:55, 24 Octombrie 2021
1 din 1 utilizatori consideră
acest răspuns util
Da, se poate intoarce la lucru.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Concediu crestere copil pentru tata georgiana55 georgiana55 Buna ziua! Sunt insarcinata si in momentul de fata ma aflu in concediu de risc maternal. Ma intereseaza sa aflu urmatoarele detalii: - dupa ce eu ca mama imi ... (vezi toată discuția)
Ccc 2 mihaelaiulian mihaelaiulian Buna ziua, Am nascut primul copil in data de 01.05.2014 si ar trebui sa ma intorc la lucru cu o luna inainte ca copilul sa implineasca 2 ani (01.04.2016). ... (vezi toată discuția)
Bună ziua, ma puteți ajuta cu un răspuns? dacă tatăl își ... Vasi123 Vasi123 Bună ziua, ma puteți ajuta cu un răspuns? Dacă tatăl își ia 3 luni ccc(lunile tatalui ,mama poate sta în concediu fără plata aceste 3 luni pana ... (vezi toată discuția)