Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Dacă fostul soț plătește cu titlul de pensie ...
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Dacă fostul soț plătește cu titlul de pensie alimentara o ...

Dacă fostul soț plătește cu titlul de pensie alimentara o suma ușor mai.mare pe luna, din proprie inițiativa, fosta soție trebuie sa restituie ce excede suma stabilita la notar? Cum se interpretează acel excedent? Multumesc
intrebati-l prin mesaje ce reprezinta diferenta> el poate plati cat doreste peste cat v-ati inteles, dar sa nu zica mai tarziu ca din greseala si sa v-o ceara inapoi cand s-o aduna o suma considerabila.
Nu se considera contributie voluntara, desigur, dacă nu exista alta înțelegere între parti