avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 511 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Antecontract si contractul final
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Antecontract si contractul final

Antecontract si contractul final

Buna ziua,

Intrebarea mea ar fi urmatoarea legat de Antecontract si Contract final: In cazul in care doresc sa cumpar o casa, iar in antecontractul de vanzare/cumparare sunt trecut doar eu si constructorul, iar cand se va ajunge la contractul final, se mai poate face un act aditional pt a adauga inca un cumparator?
Ultima modificare: Luni, 25 Octombrie 2021
Dragosh2000, utilizator
Cel mai recent răspuns: Dragosh2000 , utilizator 10:44, 26 Octombrie 2021
1 din 1 utilizatori consideră
acest răspuns util
Desigur.
Ok, va multumesc pt ajutor!

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Antecontract - clauza de razgandire mirelamaria mirelamaria Buna ziua! intr-un antecontract ce presupune clauza de razgandire.......o razgandire pur si simplu sau implica o ,, razgandire\'\' din motive intemeiate ... (vezi toată discuția)
Greseala de nume in mostenire rian86 rian86 Buna ziua Am incheiat astazi un antecontract de vanzare cumparare la un notar. Am pus un termen de 90 de zile pana la contractul final cu mentiunea ca in ... (vezi toată discuția)
Tva locuinta moniq77 moniq77 Doresc sa va cer parerea referitor la urmatorul subiect: - in ianuarie 2008 am semnat un antecontract de vanzare pt. 1 apartament construit intr-o vila si ... (vezi toată discuția)