avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 421 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Buna ziua, Va rog sa-mi raspundeti la urmatoarea ...
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Buna ziua, Va rog sa-mi raspundeti la urmatoarea intrebare: pana ...

Buna ziua,
Va rog sa-mi raspundeti la urmatoarea intrebare:
pana la ce data a lunii pot depune la casa de pensii decizia de incetare a contractului individual de munca pentru a putea incasa prima pensie in luna respectiva?
Este vorba de pensie anticipata. Decizia trebuie depusa pana la data de intai a lunii pentru care se incaseaza pensia ?

Alte discuții în legătură

Verificare prealabila si recunoastere adeverinta de incadrare in grupa de munca inainte de depunere dosar pensionare vidolmans vidolmans Buna ziua, Va rog sa-mi raspundeti cine imi poate verifica si confirma adeverinta de incadrare in grupa II-a de munca inainte de depunerea dosarului de ... (vezi toată discuția)
Pensie anticipata plus cim perioada nedeterminata BiancaTudose BiancaTudose Buna ziua! Un salariat cu CIM pe perioada nedeterminata poate cumula salariul cu pensie anticipata? Persoana in cauza este salariata, iar in aceasta calitate ... (vezi toată discuția)
Pensia anticipata cumul cu salariul iulia 27 iulia 27 Buna ziua, Va rog sa ma ajutati cu un raspuns la urmatoarea intrebare: pensia anticipata partiala se poate cumula cu salariul? Multumesc anticipat. O zi ... (vezi toată discuția)