Forum Discuţii juridice Executare silită Executare silită
Discuție deschisă în Executare silită

Executare silită

Buna ziua.

Cu ceva timp în urma am fost executata silit pentru un credit neachitat. Impreuna cu executorul am ajuns la o înțelegere sa plătesc eșalonat. Între timp era emis si un ordin de sechestru pe automobil de care nu aveam cubostinta. Am fost oprita in trafic și politia mi a reținut cartea de identitate a masinii. Luând legatura cu executorul, s a admis faptul ca a fost o eroare și s a transmis către politia rutiera ca masina nu este sechestrata. Între timp am achitat toate datoriile si am primit și înștiințarea de ridicare a popririi. Insa nu reușesc sa recuperez cartea mașinii. La BEJ nu mi au răspuns pe mail, iar telefonic a răspuns o doamna ce părea nesigura si imi zicea ca nu se afla la ei cartea mașinii. Politia rutiera zice ca procedura este de trimitere a cărții mașinii către cel ce a pus sechestru si sa discut cu ei. Prin urmare, eu nu stiu pe cine sa cred. Unde sa insist? BEJ este din alt oraș deci pot discuta cu ei doar prin tel sau email. M ar interesa care este procedura în acest sens și cui sa ma adresez.

Mulțumesc anticipat pentru răspuns.
georgiana_c_1989, utilizator
Singurul care poate clarifica este executorul judecatoresc care a confirmat ca din eroare a dispus sechestru pe vehicul