Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Buna seara! Sunt posesoarea unui certificat de ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Buna seara! Sunt posesoarea unui certificat de Moștenitor ( ...

Buna seara! Sunt posesoarea unui certificat de Moștenitor ( a fost dobândit in timpul unei căsătorii). As dori dacă se poate sa aflu : dacă după decesul meu sotul meu are dreptul la moștenirea mea sau numai copiii ? Va mulțumesc pentru un eventual răspuns
Soțul are dreptul la 1/4, iar copiii la 3/4.