Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... Dețin un apartament de.2 camere la demisolul unui ...
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

Dețin un apartament de.2 camere la demisolul unui bloc și as ...

Dețin un apartament de.2 camere la demisolul unui bloc și as dori sa îl cumpar și pe cel de la parter care este in proporție de 80% oglinda cu apartamentul meu, întrebarea mea este, pot face o scara interioară pentru a le uni? Și de ce avize am nevoie sa pot duce la îndeplinire unirea
e dificil - acolo aveti un planseu diferit de cele dintre etajele superioare. Se afecteaza structura de rezistenta a blocului!
Fara detalii relevante este greu de raspuns la obiect
Numai un arhitect sau proiectant va poate comunica dupa verificare daca este posibila realizarea scarii interioare
Teoretic este necesar proiect tehnic,solicitare autorizatie de constructie si certificat de urbanism