avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 499 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Buna ziua, se poate delega un salariat, personal ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Buna ziua, se poate delega un salariat, personal contracual la ...

Buna ziua, se poate delega un salariat, personal contracual la o alta institutie 4 ore pe zi iar celelalte 4 ore revine la locul de munca, ce documente trebuiesc intocmite de catre angajator si institutia unde va fi delegat salariatul, institutia unde va fi delegat salariatul trebuie sa intocmeasca pontajul pentru salariatul delegat
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 09:20, 2 Noiembrie 2021
Da, se poate asa ceva.

Ordin de delegare sau decizie de delegare.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Grafic de lucru si pontaj felixadia felixadia Buna ziua. Lucrez intr-o sectie cu paturi in domeniul medical si as vrea sa stiu cine este persoana abilitata, conform legii, care trebuie sa intocmeasca ... (vezi toată discuția)
Pontaj Rimona0777 Rimona0777 Buna ziua, Nu stiu daca am ales forumul bun, dar as dori sa intreb , intr-o societate comerciala cine are raspunderea juridica pentru intocmirea fiselor ... (vezi toată discuția)
Pensionare incapacitate munca iulia13 iulia13 Va rog sa-mi spuneti cum trebuie procedat corect in speta urmatoare: un angajat al societatii noastre a primit un certificat cu grad de incapacitate de munca ... (vezi toată discuția)