Forum Discuţii juridice Contencios administrativ sau ... Contestatie amenda politia locala. În data de ...
Discuție deschisă în Contencios administrativ sau probleme juridice cu autorităţile, contravenţii

Contestatie amenda politia locala. În data de 10.08.2021 am ...

Contestatie amenda politia locala.
În data de 10.08.2021 am primit o amenda de la politia locala, eram cu colegul meu care a aruncat un sac de gunoi la tomberonul stradal, și pentru ca el nu avea buletinul la el, polițistul ma sancționat pe mine. Am făcut contestatie la judecătorie, în care am cerut anularea amenzi sau înlocuirea cu avertisment. Acum doua zile mia venit citație în care sunt chemat în sala x, la. Data de .....
Si mai spune ca pot da un răspuns la întâmpinare în termen de 10 zile de la comunicare. Ce trebuie sa fac. Un sfat va rog. Multumesc
Ionutz_boy, utilizator
~ Conținut șters la cerere ~