Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale Contract Prestari Servicii - nume firma versus brand
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

Contract Prestari Servicii - nume firma versus brand

Buna ziua,

Am un contract de prestari servicii. Firma se numeste “Popescu SRL” iar brandul se numeste “ePop” (numele sunt fictive). Intrebarea mea este cum trec in contractul de prestari servicii si numele brandului? E cam ca situatia lui emag unde firma din spate se cheama Dante International.
La inceputul contractului sunt trecute partile. Ar fi o varianta sa trec “Popescu SRL”, cui, registru etc denumita in continuare si “ePop” ?

Multumesc.
bogdan_vbm, utilizator
Dacă v-ați înregistrat brandul la OSIM da, e o variantă legală.

Emilika40 a scris:

Dacă v-ați înregistrat brandul la OSIM da, e o variantă legală.

Iar daca nu e inregistrat, pot folosi vreo formula prin care sa includ brandul, sau raman doar cu numele firmei?

Multumesc.
Nu-l puteți folosi în contracte dacă nu e înregistrat la OSIM. E ca și cum v-ați completa certificatul de naștere cu pixul.