avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1751 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... Acte lipsa
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

Acte lipsa

Buna seara
Abia ce am cumparat un apartament cu centrala termica dar vanzatorul spune ca nu mai are actele centralei termice, ca nu i le-ar fi dat dezvoltatorul, ca a sunat la enel si i s a spus ca nu are cum sa i se dea o copie dupa acte. Ce pot sa fac in acest caz? Daca se strica, sau vine revizia eu nu am acte si se pare ca nicio sansa sa faca rost vanzatorul de ele . Multumesc
Ultima modificare: Marți, 2 Noiembrie 2021
Ninanina18, utilizator
Cel mai recent răspuns: ynocentta , utilizator 20:18, 3 Noiembrie 2021
pai singura solutie e sa va asumati eventualele reparatii....revizia o puteti face fara actele centralei
sper ca aveti proiectul instalatiei de gaze....ca fara ala chiar nu puteti face revizia instalatiei
Va confruntati cu situatie delicata
Initial incercati contactaea dezvoltatorului sau in ultima varianta parcurgeti dv procedura de intrare in legalitate

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Acte revizie tehnica periodica a instalatiei de utilizare a gazelor naturale mirela19792000 mirela19792000 Buna ziua. Am primit o notificare de la ENGIE pentru efectuarea revizie tehnice periodice a instalatiei de utilizare a gazelor naturale pana pe 26.07.2018. Eu ... (vezi toată discuția)
Refuz revizie centrala termica maria1956 maria1956 In locuinta parintilor (care au murit in urma cu doi ani ) nu locuieste nimeni.Eu merg de cateva ori pe saptamana. In luna sept. 2018 o pers. calificata mi-a ... (vezi toată discuția)
Recuperare acte de la fostul proprietar psimona22 psimona22 Buna seara , Sora mea a cumparat un apartament care are centrala termica. A fost sa schimbe titularul la gaze si a aflat ca s-a schimbat legea de curand si ... (vezi toată discuția)