Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... Acte lipsa
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

Acte lipsa

Buna seara
Abia ce am cumparat un apartament cu centrala termica dar vanzatorul spune ca nu mai are actele centralei termice, ca nu i le-ar fi dat dezvoltatorul, ca a sunat la enel si i s a spus ca nu are cum sa i se dea o copie dupa acte. Ce pot sa fac in acest caz? Daca se strica, sau vine revizia eu nu am acte si se pare ca nicio sansa sa faca rost vanzatorul de ele . Multumesc
Ninanina18, utilizator
pai singura solutie e sa va asumati eventualele reparatii....revizia o puteti face fara actele centralei
sper ca aveti proiectul instalatiei de gaze....ca fara ala chiar nu puteti face revizia instalatiei
Va confruntati cu situatie delicata
Initial incercati contactaea dezvoltatorului sau in ultima varianta parcurgeti dv procedura de intrare in legalitate