Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Am și eu o întrebare dacă ma poate ajuta cineva ...
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Am și eu o întrebare dacă ma poate ajuta cineva ...

Bună seara. Am și eu o întrebare dacă ma poate ajuta cineva va rog.. Eu și soțul nu ne mai înțelegem.. El are plangere la politie pt lovire. A fost ieșit din casa 3 luni aproape și sa reîntors acum. A stat la părinții lui. Sa speriat posibil de plângerea făcută.. Eu vreau sa plec cu cei 3 copii de aici în alta parte.... Copiii au vârstă 9,11 și 3 ani.. As dori sa plec la cineva care mi a fost alături ultimele luni.. Imi pot pierde copiii dacă plec de acasă cu ei la altul? Am posibilitate de ai întreține deoarece am ajutor de la mama financiar..
In mod normal ar trebui sa plecati cu minorii cu acordul sotului dar mergeti la avocat si o sa va descurcati.
introduceti actiunea de divort si mutati-va apoi.
cereti pe calea ordonantei presedintiale ca locuinta copiilor sa fie la dvs.