Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Studii administrator patrimoniu. Îmi puteți spune ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Studii administrator patrimoniu. Îmi puteți spune dacă este ...

Studii administrator patrimoniu. Îmi puteți spune dacă este legală scoaterea la concurs a unui post de administrator patrimoniu in înv. preuniversitar cu studii medii, dacă Legea Educatiei prevede clar că pentru această funcție este necesar studii superioare inginerie/economist? Am studii superioare economice și pentru că postul pe care îl ocup în prezent de administrator patrimoniu a fost scos la concurs cu studii medii, nu îmi sunt recunoscute studiile superioare și sunt plătită cu studii medii. Mi s-a spus că postul poate fi transformat peste 3 ani.
Legea nr. 1/2011 este clara . Trebuie sa se indeplineasca conditiile prevazute de legislatia in vigoare pentru functia de inginer/subinginer, economist.

Pentru aceste funcții sunt necesare studii superioare.

Promovarea în grade sau trepte profesionale imediat superioare se face din 3 în 3 ani.
Cornel Vasile, Consilier juridic
Vă mulțumesc!

Cornel Vasile a scris:

Legea nr. 1/2011 este clara . Trebuie sa se indeplineasca conditiile prevazute de legislatia in vigoare pentru functia de inginer/subinginer, economist.

Pentru aceste funcții sunt necesare studii superioare.

Promovarea în grade sau trepte profesionale imediat superioare se face din 3 în 3 ani.

oana_gherasim, utilizator