avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 954 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Studii administrator patrimoniu. Îmi puteți spune ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Studii administrator patrimoniu. Îmi puteți spune dacă este ...

Studii administrator patrimoniu. Îmi puteți spune dacă este legală scoaterea la concurs a unui post de administrator patrimoniu in înv. preuniversitar cu studii medii, dacă Legea Educatiei prevede clar că pentru această funcție este necesar studii superioare inginerie/economist? Am studii superioare economice și pentru că postul pe care îl ocup în prezent de administrator patrimoniu a fost scos la concurs cu studii medii, nu îmi sunt recunoscute studiile superioare și sunt plătită cu studii medii. Mi s-a spus că postul poate fi transformat peste 3 ani.
Cel mai recent răspuns: oana_gherasim , utilizator 07:17, 6 Noiembrie 2021
Legea nr. 1/2011 este clara . Trebuie sa se indeplineasca conditiile prevazute de legislatia in vigoare pentru functia de inginer/subinginer, economist.

Pentru aceste funcții sunt necesare studii superioare.

Promovarea în grade sau trepte profesionale imediat superioare se face din 3 în 3 ani.
Ultima modificare: Sâmbătă, 6 Noiembrie 2021
Cornel Vasile, Consilier juridic
Vă mulțumesc!

Cornel Vasile a scris:

Legea nr. 1/2011 este clara . Trebuie sa se indeplineasca conditiile prevazute de legislatia in vigoare pentru functia de inginer/subinginer, economist.

Pentru aceste funcții sunt necesare studii superioare.

Promovarea în grade sau trepte profesionale imediat superioare se face din 3 în 3 ani.

Ultima modificare: Sâmbătă, 6 Noiembrie 2021
oana_gherasim, utilizator

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Administrator de patrimoniu lucian35 lucian35 Buna ziua, sunt administrator financiar(de patrimoniu) de 2 ( ani) la un liceu. Postul meu este pe studii medii si as vrea sa stiu cum sa procedez sau ce ... (vezi toată discuția)
Organizare concurs administrator de patrimoniu byzu_68 byzu_68 va rog sa-mi spuneti care este regulamentul de organizare a concursului pentru ocuparea unui post didactic auxiliar?unde in gasesc, mai exact regulamentul de ... (vezi toată discuția)
Conditii incadrare administrator financiar la scoala mihteo mihteo care sunt conditiile legale pt ocuparea postului de administrator financiar la o scoala gimnaziala? (vezi toată discuția)