Forum Discuţii juridice Funcţionarii publici şi ... functionar concediu medical in perioada reorganizarii ...
Discuție deschisă în Funcţionarii publici şi problemele lor juridice

functionar concediu medical in perioada reorganizarii compartimentului

buna ziua,
in cazul reorganizarii unui compartiment dintr -o institutie publica,unde functionarii trebuie sa dea examen pe locurile ramase, in cazul unui functionar care este in concediu medical (prelungit) i se atribuie un post fara examen sau ce se intampla intr-un astfel de caz?
multumesc!
Daca i s-ar atribui un post ar intra totii functionarii in foaie de boala nu credeti? Daca nu se prezinta asta e! Nu cred ca va avea intelegere, mai ales pe vremurile astea.