Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... Clasare, ce urmeaza? Buna ziua! Dupa ce am obtinut ...
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

Clasare, ce urmeaza? Buna ziua! Dupa ce am obtinut ordonanta ...

Clasare, ce urmeaza?
Buna ziua! Dupa ce am obtinut ordonanta de clasare, astept notificare din partea politiei rutiere de suspendare a permisului? Sau dreptul de a conduce se suspenda automat.? Fiind stare de alerta si daca nu primesc nici-o instiintare, pot circula pana la ridicarea starii de alerta +10 zile dupa?
Trebuie sa mergeti cu ordonanta de clasarea la serviciul rutier, seful serviciului dispune asupra suspendarii.
Multumesc pentru raspuns!