avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1143 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general Emitere si inregistrare facturi
Discuție deschisă în Contabilitate în general

Emitere si inregistrare facturi

Colaboram cu o firma din strainatate care plateste serviciile prestate in Euro cu OP in contul Cabinetului, deschis in euro. In ce moneda emit factura si cum o inregistrez in registru de incasari si plati?
Multumesc anticipat.
Cel mai recent răspuns: A n d y , utilizator 09:43, 13 Ianuarie 2010
ba da ati inteles, multumesc!

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Inregistrare contabila Serbanstefan21 Serbanstefan21 Buna ziua, Am rugamintea sa ma ajutati in urmat problema : Am facut urmatoarea inregistrare: Pe prima factura scrie avans otel betonat 3000 kg si eu ... (vezi toată discuția)
Diferente curs valutar sconosciuta sconosciuta O societate a facut o plata externa in avans, in valoare de 6.352 de USD, dupa 6 zile s-a emis si factura de catre fz extern, doar ca valoarea facturii este de ... (vezi toată discuția)
Inregistrare factura externa barbutadddddddddddddd barbutadddddddddddddd As dori ajutor legat de modul de inregistrare a facturilor externe platite in cash : 1-inregistrarea fact.externe ,se efectueaza pe ac.situatie ca si a fact ... (vezi toată discuția)