avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1594 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general Firma vanzare IT second-hand
Discuție deschisă în Contabilitate în general

Firma vanzare IT second-hand

Buna ziua,

Doresc sa infintez o firma de vanzare / prestare servicii in domeniul telecomunicatiilor (telefoane, calculatoare, monitoare, laptop-uri, componente s.a.m.d)

Insa eu vreau sa pot vinde aceste bunuri la mana a 2-a, (cumparate de la pers. fizice in baza unui contract)

Care este procedura ? Unde ma incadrez? Este posibil asa ceva?

Din cautarile mele nu am gasit nimic care sa fie asemanator,

Multumesc.

O zi buna.
Cel mai recent răspuns: ganadrian , utilizator 15:49, 10 Noiembrie 2021
Buna ziua,

Acuma am aflat ca se pot folosi mai multe coduri CAEN, deci asta nu ar fi problema legat de manopera, vanzare componente SH si noi etc.

Imi spuneti va rog daca colaborati cu institutii care se ocupa de infintarea unei firme tip SRL ?

Eventual care ma pot si sfatui ce este necesar pentru a imi desfasura activitatea.

Contabil/a, casa de marcat, avize ISU etc.

Multumesc,

O zi buna.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Se pot deschide magazine "second hand"de piese auto? ContSters330987 ContSters330987 Magazine de piese auto SH se pot deschide?Sau sub ce alta forma se pot autoriza din moment ce sunt autorizate vanzari de autoturisme la mana a doua . (vezi toată discuția)
Cum pot face o consignatie? og.geo og.geo Buna ziua, Am o inteprindere individuala si ca si obiect de activitate prinicpal este cel de Comert cu amanuntul al florilor plantelor . Ei bine in aceasta ... (vezi toată discuția)
Coduri caen anita22 anita22 Buna ziua, mi-am deschis un magazin second de imbracaminte cu autrizatie persoana fizica cu codul caen 4779(comert cu amanuntul al bunurilor de ocazie vandute ... (vezi toată discuția)