Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general Firma vanzare IT second-hand
Discuție deschisă în Contabilitate în general

Firma vanzare IT second-hand

Buna ziua,

Doresc sa infintez o firma de vanzare / prestare servicii in domeniul telecomunicatiilor (telefoane, calculatoare, monitoare, laptop-uri, componente s.a.m.d)

Insa eu vreau sa pot vinde aceste bunuri la mana a 2-a, (cumparate de la pers. fizice in baza unui contract)

Care este procedura ? Unde ma incadrez? Este posibil asa ceva?

Din cautarile mele nu am gasit nimic care sa fie asemanator,

Multumesc.

O zi buna.
Buna ziua,

Acuma am aflat ca se pot folosi mai multe coduri CAEN, deci asta nu ar fi problema legat de manopera, vanzare componente SH si noi etc.

Imi spuneti va rog daca colaborati cu institutii care se ocupa de infintarea unei firme tip SRL ?

Eventual care ma pot si sfatui ce este necesar pentru a imi desfasura activitatea.

Contabil/a, casa de marcat, avize ISU etc.

Multumesc,

O zi buna.