avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 653 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Paşapoarte, cărţi de ... Salut, Eu, cetatean Roman si sotia mea, cetatean ...
Discuție deschisă în Paşapoarte, cărţi de identitate, acte de stare civilă - formalităţi, obţinere, probleme

Salut, Eu, cetatean Roman si sotia mea, cetatean nepalez vrem ...

Salut,
Eu, cetatean Roman si sotia mea, cetatean nepalez vrem sa mergem in londra in vizita( 2 zile) la sora ei care e casatorita si sta acolo.
Suntem casatoriti si are permis de sedere, avem nevoie de viza? Sa mergem in vizita 2 zile in londra la sora ei sau nu?

Alte discuții în legătură

Visa pentru romania pentru un cetatean indian cu rezidenta de sedere timp de 2 ani in anglia laura_butterfly laura_butterfly buna ziua as dori sa stiu ,prietenul meu e cetatean indian si locuim impreuna in anglia ,londra,el are si rezidenta de sedere in UK ,valabila pe 2 ani ,si eu ... (vezi toată discuția)
Casatorie dintre un cetatean roman si o cetateanca moldoveanca rotaruana rotaruana salut,am si eu o problema si am nevoie de un sfat...vreau sa ma casatoresc cu prietenul meu insa e roman...eu moldoveanca....suntem ambii in italia....nu stim ... (vezi toată discuția)
Casatoria cu un cetatean non ue carmarial carmarial buna ziua, sunt cetatean roman si doresc sa ma casatoresc cu un cetatean non ue (pakistanez). as vrea sa stiu daca in urma casatoriei va obtine niste drepturi ... (vezi toată discuția)