Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... detasare sau delegatie Buna ziua. Va rog sa ma ajutati ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

detasare sau delegatie Buna ziua. Va rog sa ma ajutati intr-o ...

detasare sau delegatie
Buna ziua. Va rog sa ma ajutati intr-o problema. Pentru o lucrare de montaj casa de lemn in Ungaria conform contract, salariatii trebuie sa aiba delegatie sau detasare? Mentionez ca , elementele de construit sunt facute in atelier si acolo doar montate. Salariatii lucreaza tot pentru firma noastra.
Va multumesc
Părerea mea este vorba despre delegație daca nu își suspendă Cim și lucrează tot PTR firma dvs!
Casele sunt proprietatea societății?
Casele sunt facute pentru un client conform contract de lucrari, montate pe terenul clientului.
In opinia mea, vorbim despre detasare.